Stworzyłyśmy grupę nieformalną działającą przy Bibliotece Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie - od lewej: Kateryna Hladesh, Katarzyna Bednarek, Kamila Malinowska, Aneta Czapla, Anna Borysenko. Stworzyłyśmy grupę nieformalną działającą przy Bibliotece Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie.

Biblio Team
Udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości 2 tyś. złotych na inicjatywę pod nazwą ,,Poznajmy się’’.
W ramach inicjatywy zorganizowane zostaną dwa warsztaty nawiązujące do ukraińskich tradycji kulinarnych oraz regionalnej kuchni Powiśla.
Będą to smaczne warsztaty, podczas których wymienimy się doświadczeniami związanymi z tradycjami kulinarnymi , wspólnie przygotujemy potrawy prezentując w ten sposób bogactwo i różnorodność tradycji kulinarnych obu narodów.
Aby wzmocnić walory smakowe naszych warsztatów do udziału zostaną również zaproszone członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kwidzyn. Inicjatywa została dofinansowana przez Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji ,,Otwarte Pomorze – Integracja w działaniu".

warszty kul