W podróż z Groebenem

Prawdopodobnie tego nie wiecie!

"Jego książka jest pasjonująca, szkoda, że nikt jej dotąd nie przełożył na język polski", pisał w prasie Andrzej Januszajtis. Mowa o pierwszej, wydanej drukiem w Kwidzynie w 1694 roku książce autorstwa Fryderyka von Groebena, generała majora, starosty kwidzyńskiego. Po świecie podróżował bardzo wiele, a swoje podróże opisał i wydrukował właśnie pod koniec XVII wieku. O tym, że treść takich książek może być fascynująca wiadomo od dawna. Trudność stanowi język, rodzaj czcionki, stare nazwy geograficzne.

Dzień Kobiet

Zapraszamy wszystkie Panie na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet! 8 marca o 17:00 w poczekalni multimedialnej.
Chcemy uczcić to święto w niezwykły sposób, organizując relaksacyjne spotkanie dedykowane wyłącznie kobietom. Przeniesiemy się razem w magiczny świat słowiańskich tradycji, rękodzieła i naturalnego relaksu.

Retro Party

🎉🕹️ Retro Party w naszej Bibliotece! 🕹️🎉
Miłośnicy gier komputerowych! Wraz z grupą @MikroKomputery Kwidzyn zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie "Retro Party" w naszej bibliotece. Przenieście się w czasie i zagrajcie w gry, które były hitami dekady temu!

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Nadszedł ten szczęśliwy dzień, w którym zapraszamy Was do udziału w MIKOŁAJKACH W BIBLIOTECE 🎄🎄🎄!
Jak co roku, postaramy się, by Biblioteka w grudniu była miejscem kojarzonym z ciepłem, miłym towarzystwem i działaniami twórczymi. Gdy 6 grudnia wypełnicie swoje zawodowe/uczniowskie obowiązki, zawitajcie do nas - przygotowaliśmy wiele atrakcji, które nastroją Was na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia 🥰

Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w naszej Bibliotece będziemy obchodzić Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasza Biblioteka zamieni się w bajkową krainę, w której można będzie spotkać różne postaci z bajek. Święto wszystkich bajkowych bohaterów to doskonały moment, aby dzieci spędziły czas na kreatywnej zabawie, a także zapoznały się z literaturą i ulubionymi bajkowymi postaciami. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy! Czekamy na Was! 😊

Konferencja

Przed nami ważne dla nas wydarzenie, podsumowujące dwuletni projekt w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0. naszej Biblioteki pod nazwą „Biblioteka trzecim miejscem animacji”.
Podczas konferencji zamierzamy:

Noc Bibliotek 2023

Ale kosmos! 🚀🛰 Już 7 października odbędzie się "Noc Bibliotek 2023"! Startujemy o 18:00!
W programie tego kosmicznego wydarzenia będzie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny:

III Odsłona Kwidzyńskich Poetów Miastu

Przed nami już III Odsłona Kwidzyńskich Poetów Miastu.
Amatorski Klub Poetycki „Zwyczajni” oraz Teatr Muzyczny „Nastroje” Piotr Soliwoda, Grzegorz Jaworowicz zapraszają na Wieczór poetycki "Z melodią i poezją na wesoło", "Życie Kocham Cię nad życie”.

Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku

Mamy to! Jesteśmy partnerami jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku 🥁

4 października / środa
📚📖12:30 - 13:30 Historia kołem się toczy – spotkanie z Marcinem Szczygielskim wokół książki "Antosia w bezkresie", wiek 10+