Świąteczny wystrój to jeden z wielu czynników wpływających na świąteczną atmosferę - każdego roku dokładamy starań, by podkreślić piękno Biblioteki starannie dobranymi dekoracjami.
Tym razem postanowiliśmy Was zaskoczyć - w holu głównym, a właściwie korytarzu prowadzącym do Wypożyczalni Dziecięcej powstała nietuzinkowa instalacja, którą stworzyliśmy we współpracy z Uczestniczkami bibliotecznej grupy szydełkowej.

Są to Panie:

• Ewa Kaszubska
  • Irena Wejtko
  • Barbara Styk
  • Krystyna Śleboda
  • Urszula Wardzińska – Adaszyńska
  • Anna Maćkiewicz
  • Teresa Wilk
  • Janina Kirsz
  • Maria Niestałek
  • Jadwiga Metera.

Szydełkowe serwetki, które tworzą instalację powstały podczas poniedziałkowych spotkań w Wypożyczalni Naukowej z Czytelnią Prasy - nasze Panie pracowały nad nimi kilka tygodni.
Dekoracja ta łączy tradycyjną technikę rękodzielniczą z nowoczesną sytuacją artystyczną, jaką jest instalacja.

niebo